ÜRETİM

Kereste Kurutma

Kerestelerimizi (kalas, tahta, lata) %10±2 rutubetine kadar kurutuyoruz. Kurutma işlemi süresince, kerestelerin aynı kalınlıkta olmalarını, istif çıtalarının ve dizilişlerinin muntazam olmasını, fırının rutubet ölçüm hassasiyeti ile kontrol edilmesini ve kurutma işleminin sorunsuz ve sağlıklı uygulanmasını hassasiyetle yönetiyor, hiç bir detayı atlamıyoruz. Kurutmadan çıkan, kalite kontrolü yapılmış keresteleri, mevsime bağlı olarak açık ya da kapalı alanlarda muhafaza ediyoruz.

Daha Fazla

Kereste Dilimleme

Kurutulmuş kerestelerimiz, müşterilerimizin istedikleri boyutlara göre diliyor, latanın geniş yüzeyinin görünüşüne göre teğet yüzey (hareli) ve radyal yüzey (frezeli) olarak tasnifliyoruz. Dilimleme işlemi için çoklu dilme makinası veya planya kombineli çoklu dilme kullanıyoruz. Dilme işlemi sonrasındaki malzeme sınıflandırmasını yapılacak masif panelin kalitesi ile bağlantılı olarak gerçekleştiriyoruz. Renk sınıflandırılmasına tam boylar için dilimleme aşamasında başlatıyoruz.

Daha Fazla

Budak Ayıklama

Dilimlemeden çıkan lataların üzerlerindeki budakların masif panel standartları dışında kalanlarını, budak ayıklama işlemimiz sonucunda ayırıyoruz. Budak ayıklama işlemimizde, bilgisayar kontrollü boylama ve kusur giderme makinesini kullanıyoruz.

Daha Fazla

Boy Ekleme ( Finger Joint)

Müşterimizin talep ettiği boyutlarda ve kalitede masif panel üretmek için Avrupa standartlarında PVA tutkalı kullanarak latalarımızı presleme işlemine tabi tutuyor ve boy ekleme işlemini gerçekleştiriyoruz. Boy eklemede kullandığımız yüksek teknolojiye sahip makinemiz, lataların kalınlık ya da genişlik değişimini dikkate alır, lata kesit birim alanına düşecek basınç ağaç türlerine göre presler.

Daha Fazla

Boylama

Finger Joint makinesinde ya da budak ayıklama sürecinde istenilen ölçülere getirilen lataların dışında tam boy lataların boylama işlemini gerçekleştiriyoruz. Masif panellerimizin boyları, ürünün sınıflandırılması ve müşterilerimizin beklentilerine göre değişiklik göstermektedir.

Daha Fazla

Dört Kenar İşleme

Dört Kenar İşleme sürecinde, preslenecek lataların tutkallanacak yüzeylerinin birbirlerine tam paralel ve latanın kesitine göre komşu kenarların birbirlerine dik olmaları çok önemlidir. Uluslararası standartlarda ürün üretebilen, basit kullanımlı ve kullanıcı dostu profil makinemiz sektörümüzde Dört İşlem diye tabir edilen, lataların dörtkenarını düzeltme işlemini yüksek işleme hassasiyetiyle yapar.

Daha Fazla
Telefon: +90 366 212 60 00
TEKNİK VE TİCARİ İLETİŞİM +90 552 653 03 37
E-Posta info@viakasta.com
Aktekke Mahallesi Yalçın Caddesi Barutçuoğlu Plaza No: 22/4 - Kastamonu
Sosyal Medya:
©2023 VİAKASTA®
Her Hakkı Mahfuzdur | Design : KWY