26 Ağustos 2021

Görsel kalitesinin yüksek olması, geri dönüşümlü bir tasarım malzemesi olması, hem geleneksel hem de modern tasarımlara uygun olması ve dayanıklılığı ahşabı vazgeçilmez kılan özelliklerindendir. Doğru kullanıldığında uzun ömürlü bir materyal olan ahşap  yine de hassas bir malzemedir ve en yüksek kaliteli ahşapta bile, eğer uygun şekilde bakım yapılmazsa çizilme ve aşınma meydana gelebilir.

Dikkat edilmesi gereken en önemli hususların başında ahşap malzemede seçilen boya türü gelir. Seçilen boyanın su buharını geçiren özelliğe sahip olması gerekmektedir. Eğer boya su buharını geçiren özelliğe sahip değilse kullandığımız ahşabın içinde neme sebep olur. Kurumayan nem; hastalıklara ve böceklenmeye neden olarak ahşabın kalitesini düşürür, ömrünü kısaltır ve gereksiz maddi yüke sebebiyet verir. Bu istenmeyen sonuçlardan kaçınmak için seçtiğimiz boya türünün ahşap için uygun olduğundan emin olmalıyız.

Boya seçiminden sonra ahşap malzeme için hayati önem taşıyan bakım seçeneklerine karar vermemiz gerekir. Her kullanım için farklı bakım özellikleri gerekmektedir. Zemin döşemelerinde aşınmaya karşı koruyucular seçerken, ıslak yüzeylerde neme karşı, dış cephede güneş ışınlarına karşı koruyucular tercih etmemiz gerekir. Ahşap malzeme belirli periyotlarla bakıma ihtiyaç duyacaktır. Bu bakım görsel değeri arttıracağı gibi ahşabın ömrünü de uzatacaktır. Ahşap bakım yağları ve ahşap temizleyiciler en temel ahşap bakım ürünleridir. Bunların yanı sıra ahşabı kullanım şekliniz ve çevresel faktörlerde ahşap ürünlerin ömrünü ve kullanım kalitesini etkilemektedir.


DOĞRU AHŞAP SEÇİMİDIŞ MEKANDA AHŞAP KULLANIMI


Telefon: +90 366 212 60 00
TEKNİK VE TİCARİ İLETİŞİM +90 552 653 03 37
E-Posta info@viakasta.com
Aktekke Mahallesi Yalçın Caddesi Barutçuoğlu Plaza No: 22/4 - Kastamonu
Sosyal Medya:
©2023 VİAKASTA®
Her Hakkı Mahfuzdur | Design : KWY